Objednávky slepiček je možné provádět od 10. února 2021. Objednávky a informace: Tel.: +420 601 576 270, 728 605 840. Reklamace: 728 165 166 | info@drubezcervenyhradek.cz

Chov (ceny)

Ceny slepiček

Dominant dle stáří: 159 – 220 Kč 
Green Shell dle stáří: 195 – 225 Kč

Dark Shell dle stáří: 195 – 225 Kč

K slepičkám Vám bude přidán pytlíček, který obsahuje vitamíny a minerály, které jsou podávány slepičkám první 4. dny. Je to z důvodu snížení stresu z přechodu slepiček z farmy do Vašeho chovu. Cena pytlíčku je 50 Kč.Tento přípravek zákazník může odmítnout. Přípravek je roky prověřen a věříme v jeho dobrý účinek na pohodu slepiček.

K celkové ceně nákupu (ať nakoupíte 1 slepičku nebo 100 slepiček) prosím přičtěte 60-80 Kč dopravného (dle vzdálenosti).

Výsledná cena se skládá z ceny: slepiček, pytlíček vitamínů a minerálů (lze odmítnout) a dopravy.

PŘI NÁKUPU NA NAŠÍ FARMĚ JAKO DÁREK OBDRŽÍTE KROUŽKY ZDARMA.

 
 Hnědá skořápka
 
Bílá skořápka

 

 

K naší široké nabídce slepiček Dominant ve všech barvách přidáváme i slepičky Green a Dark shell

1. Dominant Green shell (zelená skořápka)

Slepičky Green shell jsou typu Araukana – barva vaječné skořápky je z cca 80 % zelená.
O zelených vejcích se traduje, že mají nízký obsah cholesterolu. Dle zjištění Ústavu chemie a analýzy potravin z roku 2010, jsou skutečně hodnoty cholesterolu ve vejcích Arakauny nejnižší. Slepička Dominant Green shell je středního tělesného rámce, není plachá, na hlavě má krásnou chocholku, její užitkovost je cca 200-220 ks krásně zelených „velikonočních“ vajec/rok. Jelikož se jedná o novinku v produkci Líhní Studenec a její množství je omezené, proto je nutné si slepičky Dominant Green shell telefonicky objednat. Cena je vzhledem k ceně jednodenních kuřat cca o 20 Kč vyšší.

2. Dominant Dark shell (hnědá skořápka)

V omezeném množství budeme nabízet i slepičky Dark shell – typu Maranska, které mají vaječné skořápky v  tmavé, hnědočervené barvě. Původní Maranska je francouzské plemeno, u kterého se dle prohlášení francouzského ministerstva zemědělství ve vejcích nevyskytuje salmonela, díky silné skořápce a malých pórech v ní. Dominant Dark shell je velmi klidná slepička v černé barvě, s měděnou barvou krku a s mírně opeřenými běháky. I u slepiček Dominant Dark shell platí nutnost telefonického objednání.

 

Slepičky Dark Shell nesou vejce o těchto odstínech. Bohužel před první snáškou nikdo neví, jaký odstín skořápky bude slepička snášet.
Obě novinky v letošní sezoně, jsou velmi zajímavé.I  když nebudete věřit sníženému množství cholesterolu či nepropustnosti skořápky, tak jejich nádherně zbarvená vejce jsou navíc ještě velmi chutná.

tel : 601 576 270, 728 605 840

Všechny barvy skořápek vajec na obrázku jsou od slepiček Green Shell. Dle vyjádření lihní Studenec cca 80% slepiček snáší vejce se zelenou skořápkou.

 

Videa z líhně DominantCZ – ze které nám dováží několikadenní slepičky.