Přijímáme objednávky na tel: +420 601 576 270 a 728 605 840 (od 8:00 - 16:00)

Správné minerály to jsou kvalitnější skořápky i více vajec

Zdravotní stav, tepelný stres i negativní nutriční interakce ovlivňuje množství snesených vajec. Rovněž neoptimální podmínky chovu slepiček ovlivňuje množství i kvalitu vajíček. Jestliže chceme řešit kvalitu vajec (množství, pevnost skořápky), musíme využít stopové minerální látky. Jsou životně důležité, protože mají zásadní funkci v těle a metabolismu slepičky.
 
Nejdůležitější stopové prvky pro slepičky jsou zinek, měď, mangan.
 
Zinek (Zn) Katalyzuje uhličitou anhydrázu , která je potřebná k ukládání uhličitanu vápenatého do skořápkové matrice.
Měď (Cu) Je nutná pro syntézu kolagenu , který se nachází v membránách vaječné skořápky.
Mangan (Mn) Pomáhá umístit bílkovinu v matrice skořápky.
 
Tyto stopové prvky zlepšují sílu skořápky. Požadavky na stopové minerály se u slepiček v průběhu jejich života mění. Slepičky potřebují větší množství stopových prvků v určitých stresových obdobích snáškového cyklu.
 
V této době může být horší kvalita skořápek a to z důvodu klesající zdraví střev ,a schopnost absorbovat živiny. V této době je dobré  přidat do pití probiotický přípravek ChickenColi. Podávat cca jedenkrát za 14.dní. Stejně tak je důležitá skutečnost že slepičky potřebují mobilizovat vápník z kostí aby vytvořily vejce. Vše pro kvalitní skořápku i probiotika ChickenColi naleznete v e shopu www.Drubezcervenyhradek.cz
 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení