Sezona UKONČENA - Další prodeje od 20. února 2021. Objednávky a informace: Tel.: +420 601 576 270, 728 605 840. Reklamace: 728 165 166 | info@drubezcervenyhradek.cz

Chov slepiček v zimním období

Slepičky Dominant, Green Shell, Dark Shell jsou odolné vůči zimě.
 
Jejich peří je dostatečně kvalitní aby slepičkám i v chladných zimních dnech bylo teplo.Samozřejmě nic nezkazíte, když kurník bude zateplený. Je bezesporu nutné zabránit průvanu v kurníku. Kurník není zapotřebí nikterak vytápět. Ale zajistěte aby voda v napáječkách nezamrzla. Pomůže vám v tom častá výměna vody. Nebo vyhřívací podložky které se dají ,běžně zakoupit v chovatelských e shopech.
 
Jestli chceme udržet snášku i v zimních měsících je vhodné přejít na kvalitní krmnou směs pro nosnice od certifikovaného výrobce. 
 
Prodloužit světelný den rozsvícením žárovky v kurníku. Uvědomte si že v letních měsících je denní světlo již od 5hod a slunce zapadá kolem 20hod. V zimním období je šero někdy celý den a rozednívá se kolem 7hod.Při tom tma je již kolem 17hod!
 
Jestliže opravdu mrzne je vhodné hřebeny a laloky slepic a koutů důkladně mazat vazelínou každý den.
 
V zimně potřebují slepičky větší krmnou dávku, protože potřebují regulovat teplotu svého těla. A samozřejmě musí mít nějakou podkožní izolační vrstvu tuku.
 
Přidávejte do krmení kukuřičný šrot,nebo slunečnice. protože jsou zdrojem energie. Slunečnice také výborně pomáhá slepičkám při přepeřování.
!!!Nepodceňujte dostatek pitné vody