Přijímáme objednávky na tel: +420 601 576 270 a 728 605 840

Dominant Černý D 109

215 Kč
Skladem (cena slepiček se může měnit v závislosti na stáří slepičky: 195 - 229 Kč)

DOMINANT ČERNÝ D 109 je jedním z nejžádanějších našich programů. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy.

Současně je také využíván i v exportu prarodičovských a rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro intenzivní výrobu konzumních vajec.

 

Nezapomeňte si také objednat:
Pytlíček vitamínů a minerálů pro první 4 dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu a zejména vyrovnaná a intenzivně hnědá barva skořápky vajec. Atraktivní je leskle černá barva peří dospělých nosnic s hnědou kresbou peří na krku a hrudi nosnice. Kohout je žíhaný s hnědou barvou peří na krku, hrudi a křídlech.

Tento program je výsledkem křížení hnědé otcovské populace RIR a mateřské žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely „B/b“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „B“ a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 5.6.2021
Dobrý den, před měsícem jsem koupila čtyři slepičky. Byla jsem ráda, že jste mi pomohli s objednávkou, protože jsem začátečník. S vnučkou se o slepičky staráme, připravujeme jim různé dobrůtky a jsme rády, že jim chutná. Dnes už jedna z nich snesla první vajíčko. Neumíte si představit tu radost. Vnučka byla nadšená a já také.
5
H Avatar autora | 13.4.2021
Dobrý večer, včera jsem si jel pro slepičky, bral jsem tři Černé a tři Modré. Slepičky se aklimatizují, jsou ještě takové nerozkoukané, ale pomalu si zvykají na nový domov. Slučování plánuji na víkend, zatím se okoukávají. Dnes jsem přišel z práce a k mému překvapení, byla už 4 vejce. Jsem spokojený. Parýzek Hynek Rokycany
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz