Objednávky na tel: 474 778 710 (OTEVÍRACÍ DOBA od 9:00 do 12:00 - 12:30 až 16:00, PO - NE)

Dominant Dark shell

295 Kč
Skladem

DOMINANT DARKSHELL je novým programem zařazeným do kolekce programů s názvem ARTISAN EGGS, to jsou programy nosnic s různou barvou skořápky. Program Darkshell produkuje vejce s originálními odstíny různě hnědých skořápek vajec. U některých slepic i skvrnitých nebo nafialovělých. Vysoké procento má tmavě hnědou barvu skořápky. Rozlišovacím znakem od klasických hybridů jsou opeřené běháky, což je typický znak plemene Maranska, za jehož účasti byl náš program DOMINANT DARKSHELL  vyšlechtěn. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy nejen v Česku, ale zejména v zahraničí, kde je zařazován do kolekcí programů s vejci s různou barvou skořápky.

 

Klikněte zde a získáte zdraví a prosperující chov. Velká snáška zaručena !!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento program je výsledkem křížení černé otcovské populace DS a mateřské žíhané populace DS. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje colorsexing při využití alely „B/b“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „B“ a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je černá bez bílé kresby na hlavě.

Slepičky Dark Shell nesou vejce o těchto odstínech. Bohužel před první snáškou nikdo neví, jaký odstín skořápky bude slepička snášet.


va

5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.8.2023
Moje nejoblíbenější slepička, snáší vejce denně, jako všechny ostatní, co jsme zde zakoupili a k tomu je nejvíce přítulná a ochočená, létá mi na ruku jako orel:)
5
VP Avatar autora | 4.8.2023
Tak 7. slepička z Červeného Hrádku zabydlena. Je akční, zvědavá a jako všechny slepičky z Hrádku krásná. Je vidět, že se o ně hezky starají! Mno jinak slepice jsou závislost, ze tří už sedm....kde tohle skončí? :-D
5
MK Avatar autora | 20.5.2023
Pořídili jsme před 2 lety 5 slepiček Dark Shell. cca 2 měsíce trvalo, než začali nést. Krásné velké vajíčka hnědé barvy. Po roce a půl cca měsíc měli pauzu....jedno až dvě vajíčka od 5 slepic. Po dovolené nastartovali další cyklus...4až 5 vajíček denně. A stále nesou.
1
I Avatar autora | 5.4.2023
Dobrý den ,máme od Vás dvě slepičky od 4.3.2023 dark shell a zatím žádná nesnesla ani jedno vejce ,jsou hezké ale to je vše
5
JJ Avatar autora | 8.9.2022
Dark Shell z Hradku mame pul roku a nesou skoro kazdy den. Mame i Maransky, ktere ve stejnem veku nesou mnohem mene, ale barva hnedych vajicek bez rozdilu. Nyni na podzim jsme vzali opet 10 kusu Dark Shell. Slepicky nejsou cerne, ale kropenate coz nas překvapilo, ale asi to nema na barvu vajec vliv. Jak moc budou snaset a jak budou vajicka hneda zase za pul roku napiseme????.
5
A Avatar autora | 27.4.2022
Slepičky máme přesně rok a se všemi kromě těchto černých "dark-shellek" jsme spokojeni, nevím proč, ale tyto černé krasavice (máme 2) jsou jako jediné skutečně "neskutečně líné", oproti ostatním i dost velké (vypadají opravdu tlusté) a skoro vůbec nenesou - max. tak 1 vejce 1 x za 14 dní :-( (zbytek slepiček se může přetrhnout a nesou v podstatě pořád, včetně celé zimy), asi máme 2 vadné kousky :-) no ale jsou alespoň krásné, to se musí uznat...
5
BH Avatar autora | 7.4.2021
Jsem trošku zklamaná, za takovouto cenu bych očekávala, že alespon 1 z 5 darkshell bude dělat vyloženě tmavě hnědá vejce, zatímco 3 z 5 tvoří absolutně obyčejná malá vejce, jako obyčejný dominant.
5
PJ Avatar autora | 15.3.2021
Krasné krotke kuřičky co snaši krasná tmavá vajíčka????

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz