Přijímáme objednávky na tel: +420 601 576 270 a 728 605 840 (od 8:00 - 16:00)

Dominant Dark shell

230 Kč
VYPRODÁNO

DOMINANT DARKSHELL je novým programem zařazeným do kolekce programů s názvem ARTISAN EGGS, to jsou programy nosnic s různou barvou skořápky. Program Darkshell produkuje vejce s originálními odstíny různě hnědých skořápek vajec. U některých slepic i skvrnitých nebo nafialovělých. Vysoké procento má tmavě hnědou barvu skořápky. Rozlišovacím znakem od klasických hybridů jsou opeřené běháky, což je typický znak plemene Maranska, za jehož účasti byl náš program DOMINANT DARKSHELL  vyšlechtěn. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy nejen v Česku, ale zejména v zahraničí, kde je zařazován do kolekcí programů s vejci s různou barvou skořápky.

 

Nezapomeňte si také objednat:
Pytlíček vitamínů a minerálů pro první 4 dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento program je výsledkem křížení černé otcovské populace DS a mateřské žíhané populace DS. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje colorsexing při využití alely „B/b“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „B“ a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je černá bez bílé kresby na hlavě.

Slepičky Dark Shell nesou vejce o těchto odstínech. Bohužel před první snáškou nikdo neví, jaký odstín skořápky bude slepička snášet.


va

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
BH Avatar autora | 7.4.2021
Jsem trošku zklamaná, za takovouto cenu bych očekávala, že alespon 1 z 5 darkshell bude dělat vyloženě tmavě hnědá vejce, zatímco 3 z 5 tvoří absolutně obyčejná malá vejce, jako obyčejný dominant.
5
PJ Avatar autora | 15.3.2021
Krasné krotke kuřičky co snaši krasná tmavá vajíčka????
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz