Přijímáme objednávky na tel: +420 601 576 270 a 728 605 840 (od 8:00 - 16:00, PO- PÁ)

Pokles snášky v horkém létě

Díky extrémním vedrům v roce 2018 se spousta chovatelů divilo, že je snáška slabší než v jiných letech.

Co to způsobuje ?

Tepelný stres. Stejně jako lidem i slepicím je  v horkých dnech nepříjemně. Většinu své energie musí slepička vynaložit na ochlazení organismu. A pak se již samozřejmě nedostává energie na tvorbu vejce.

Jak tomu předcházet?

Slepičky by ve volném výběhu měly mít stín kde se mohou před sluníčkem schovat. V kurníku zajistěte dostatečné větrání. Čím je větší teplota v kurníku tím je nižší snáška. Slepičky musí mít stálý přístup k vodě.

Toto letní období chovatelé krmivářsky  podceňují. Argumentují tím, že slepička se napase, a v krmítku má zrní a to ji přeci stačí. Samozřejmě že pro život to stačí. Ale jestliže chceme od slepičky mít nějaký výkon. Což snesení vejce je. Musíme ji také dodat

v krmení dostatek vyvážené  energie. Ta je vhodně namíchaná v krmné směsi určené pro NOSNICE. I v letních měsících by měl chovatel přidávat do krmné dávky dostatek BÍLKOVINY. Z vlastní dlouholeté zkušenosti doporučuji Bílkovinný koncentrát. Případně cca 2xtýdně slepičkám dopřát laskominy v podobě moučných červů či kobylek , které lze zakoupit v každém zoo shopu.

Ke konci léta u slepiček dochází k přepeřování. /více v článku o pelichání/ V této době snáška spadne až na 0. Toto období trvá cca 2měsíce. Jestliže chcete uspíšit přepeřování podávejte větší dávky BÍLKOVINY

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení