Objednávky na tel: 474 778 710 (OTEVÍRACÍ DOBA od 9:00 do 12:00 - 12:30 až 16:00, PO - NE)

Dominant Modrý D 107

270 Kč
Skladem

DOMINANT MODRÝ D 107 je jedním z nejžádanějších našich programů díky originalitě v modrém zbarvení peří a uplatnění kolorsexingu u jednodenních kuřat. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy.

Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

 

Klikněte zde a získáte zdraví a prosperující chov. Velká snáška zaručena !!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec.

Atraktivní je šedá až modrá barva peří dospělých nosnic s žíhanou kresbou u kohoutů.

Tento program je výsledkem křížení originální dominantně homozygotní populace genotypu BlBl otcovské populace BLPR a mateřské žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely „B“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.

Dominant Modrý

5
15x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 12.10.2023
2 tyto slepičky máme společně se čtyřmi greenshell od května. Jsou klidné a daly se krásně ochočit. Dorazily v perfektním stavu. Po měsíci se nám denně odměňují plnou snáškou. Krmíme hlavně šrotem s pšenicí a ráno vždy dostanou misku "měkkého" doplněnou o vitamíny Mikros. Pro pěknou skořápku vápenný grit. Za plné nasazení u nás zůstanou na dožití :)
5
Avatar autora | 28.7.2023
Krásné zdravé a klidné slepičky, snáší po měsíci každý den vajíčko.
5
P Avatar autora | 20.5.2023
Dnes koupeny 2 ks ještě s dominant sussex také 2 ks odpoledne už 2 vajíčka Jsem naprosto spokojená, všechny slepičky jsou krásné a hlavně děkuji za perfektní přístup prodavače ze vším poradil.Vsem doporučuji.
5
J Avatar autora | 11.4.2022
Dvě slepičky jsem koupila na začátku března. Jsou v perfektním stavu a velmi mladé. Na vajíčka si asi ještě trochu počkáme, ale jsou to moc milé slepičky s pěkným zbarvením peří. Moje původní tři slepice se na ně pořád ještě trochu vytahují, ale tyto dvě jsou opravdu velké kamarádky. Všude chodí spolu a jsou velmi přátelské. Mají klidnou a milou povahu. Jsem z nich nadšená.
5
RS Avatar autora | 29.10.2021
Kuřice jsem si bral někdy na přelomu května až června. přidávány již do původního chovu 14 dní oddělený výběh pletivem, po 14 dnech v puštěny. Kuřice krásné, ve velmi dobrém zdravotním a fyzickém stavu. Snáška začala cca ve 22 až 23 týdnu. Koupil jsem i modrého kohouta velmi mladého, v dospělosti nádherně žíhaná křídla a záda, aktivně pojímá klidné povahy. Vřele doporučuji toto hybridní plemeno. Pro začátečníky množení hybridů je možné, ale již to nejsou hybridi na snášku, ztrácí vlastnosti původních rodičů a snáška snížena.
5
JZ Avatar autora | 16.8.2021
Dominant modrý absolutně neagresivní plemeno mezi sebou, výborná snáška a hlavně kuřice z Červeného Hrádku nádhera, předtím jsme odebírali z Kavapo/Slepičář, od tohoto prodejce už nikdy, chudák zvířata vypadali jak kdyby přežili slepičí genocidu!!!!
5
AR Avatar autora | 7.8.2021
Nádherné a velmi krotké slepičky.
5
Avatar autora | 18.3.2021
Dodatek: k obřímu překvapení začaly snášet hned ve 21t. Brali jsme k nim pytlíček vitamínů, krmíme ráno měkkou směs, večer celé zrno pšenice. K dispozici mají vápenný grit. K tomu acidomit, roboran,plastin, nutrimix + volný travnatý výběh.
5
PJ Avatar autora | 15.3.2021
Krásne a klidne kuřice.
5
Avatar autora | 9.3.2021
Krásné a velmi přátelské kuřice, děkujeme.
5
ZM Avatar autora | 26.10.2020
Jsme spokojeni moc, slepičky jsou hodné a skvěle snášejí.
5
PJ Avatar autora | 15.9.2020
Super odrůda jsou krásné i hodné mohu jen doporučit
5
MN Avatar autora | 15.9.2020
vynikající odrůda, plánuji do budoucna jenom tyhle klidné slepice, s vynikající snáškou
Nevyplňujte toto pole:
D Avatar autora Záměna 1.5.2022 17:01
Dobrý den, objednal jsem dominant modrý a dostal jsem dominant green shell -barva vajec zelená
Odpovědět
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz