Přijímáme objednávky na tel: +420 601 576 270 a 728 605 840 (od 8:00 - 16:00, PO- PÁ)

Dominant Modrý D 107

195 Kč
VYPRODÁNO

DOMINANT MODRÝ D 107 je jedním z nejžádanějších našich programů díky originalitě v modrém zbarvení peří a uplatnění kolorsexingu u jednodenních kuřat. Obchodně se uplatňuje jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy.

Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

 

Klikněte zde a získáte zdraví a prosperující chov. Velká snáška zaručena !!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec.

Atraktivní je šedá až modrá barva peří dospělých nosnic s žíhanou kresbou u kohoutů.

Tento program je výsledkem křížení originální dominantně homozygotní populace genotypu BlBl otcovské populace BLPR a mateřské žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely „B“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.

Dominant Modrý

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
D Avatar autora Záměna 1.5.2022 17:01
Dobrý den, objednal jsem dominant modrý a dostal jsem dominant green shell -barva vajec zelená
Odpovědět
5
12x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 11.4.2022
Dvě slepičky jsem koupila na začátku března. Jsou v perfektním stavu a velmi mladé. Na vajíčka si asi ještě trochu počkáme, ale jsou to moc milé slepičky s pěkným zbarvením peří. Moje původní tři slepice se na ně pořád ještě trochu vytahují, ale tyto dvě jsou opravdu velké kamarádky. Všude chodí spolu a jsou velmi přátelské. Mají klidnou a milou povahu. Jsem z nich nadšená.
5
RS Avatar autora | 29.10.2021
Kuřice jsem si bral někdy na přelomu května až června. přidávány již do původního chovu 14 dní oddělený výběh pletivem, po 14 dnech v puštěny. Kuřice krásné, ve velmi dobrém zdravotním a fyzickém stavu. Snáška začala cca ve 22 až 23 týdnu. Koupil jsem i modrého kohouta velmi mladého, v dospělosti nádherně žíhaná křídla a záda, aktivně pojímá klidné povahy. Vřele doporučuji toto hybridní plemeno. Pro začátečníky množení hybridů je možné, ale již to nejsou hybridi na snášku, ztrácí vlastnosti původních rodičů a snáška snížena.
5
JZ Avatar autora | 16.8.2021
Dominant modrý absolutně neagresivní plemeno mezi sebou, výborná snáška a hlavně kuřice z Červeného Hrádku nádhera, předtím jsme odebírali z Kavapo/Slepičář, od tohoto prodejce už nikdy, chudák zvířata vypadali jak kdyby přežili slepičí genocidu!!!!
5
AR Avatar autora | 7.8.2021
Nádherné a velmi krotké slepičky.
5
Avatar autora | 18.3.2021
Dodatek: k obřímu překvapení začaly snášet hned ve 21t. Brali jsme k nim pytlíček vitamínů, krmíme ráno měkkou směs, večer celé zrno pšenice. K dispozici mají vápenný grit. K tomu acidomit, roboran,plastin, nutrimix + volný travnatý výběh.
5
PJ Avatar autora | 15.3.2021
Krásne a klidne kuřice.
5
Avatar autora | 9.3.2021
Krásné a velmi přátelské kuřice, děkujeme.
5
ZM Avatar autora | 26.10.2020
Jsme spokojeni moc, slepičky jsou hodné a skvěle snášejí.
5
PJ Avatar autora | 15.9.2020
Super odrůda jsou krásné i hodné mohu jen doporučit
5
MN Avatar autora | 15.9.2020
vynikající odrůda, plánuji do budoucna jenom tyhle klidné slepice, s vynikající snáškou
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení