Objednávky na tel: 474 778 710 (OTEVÍRACÍ DOBA od 9:00 do 12:00 - 12:30 až 16:00, PO - NE)

Dominant Sussex

199 Kč
VYPRODÁNO

DOMINANT SUSSEX D 104 je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Sussex světlý s tím rozdílem,že náš program je autosexingový a má žlutou barvu kůže. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

.

Klikněte zde a získáte zdraví a prosperující chov. Velká snáška zaručena !!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Takzvaná kolumbijská kresba opeření je tvořena černou barvou peří na krčním závěsu,na letkách a ocasu.

Tento program je výsledkem křížení dvou populací Sussex. Otcovská populace je rychle opeřující s alelou recesivní „k“ genu pro rychlost opeřování „K/k“ a mateřská populace je pomalu opeřující s dominantní alelou „K“. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel K/k, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „K“ a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „k“ a je rychle opeřující,což je patrně na letkách jednodenních kuřat.

Dominant Sussex

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 20.5.2023
Jsme velice spokojeni,pipiny jsou klidné a zvědavé,super přístup prodejce s hlavně ze vším poradil.Moc děkuji
5
P Avatar autora | 22.2.2021
Slepičky jsem u Vás koupila v červnu 2020, od prvního dne začaly postupně snášet. Jsem s nimi naprosto spokojená. Jak zde píše i pan Tokarčík, jsou to pohodové slípky a dobré nosnice. Mohu jen doporučit.
5
AT Avatar autora | 25.6.2020
Mám již druhou generaci těchto slepic v selském molochovu (5 slepiček) a nedám na mě dopustit. Klidné, nenáročné, pravidelná každodenní snáška velkých vajec (průměrná hmotnost je vyšší než udávaných 65 g) . Přikrmuji krmivem pro slepice. Dokonce ani létající dravci na ně neútočí na rozdíl od okolních chovatelů. Možná že je odrazuje ta bílá barva.
DD Avatar autora David Dráb (Administrátor) 15.9.2020
Dobrý den.Jsme velmi rádi že jste se slepičkami spokojen a bereme to tak že jsme odvedli dobrou a kvalitní práci a za to vám děkujeme.Doufáme že se k nám budete rád vracet a přejeme vám šťastný chov ! :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz