Sezona UKONČENA - Další prodeje od 20. února 2021. Objednávky a informace: Tel.: +420 601 576 270, 728 605 840. Reklamace: 728 165 166 | info@drubezcervenyhradek.cz

Dominant Sussex D 104

DOMINANT SUSSEX D 104 je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Sussex světlý s tím rozdílem,že náš program je autosexingový a má žlutou barvu kůže. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku a na Ukrajině. Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Latinské Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech pro výrobu konzumních vajec.

 

Nezapomeňte si také objednat:
Pytlíček vitamínů a minerálů pro první 4 dny

 

VYPRODÁNO
220 Kč

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec. Takzvaná kolumbijská kresba opeření je tvořena černou barvou peří na krčním závěsu,na letkách a ocasu.

Tento program je výsledkem křížení dvou populací Sussex. Otcovská populace je rychle opeřující s alelou recesivní „k“ genu pro rychlost opeřování „K/k“ a mateřská populace je pomalu opeřující s dominantní alelou „K“. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel K/k, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „K“ a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „k“ a je rychle opeřující,což je patrně na letkách jednodenních kuřat.

Dominant Sussex

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AT Avatar autora | 25.6.2020
Mám již druhou generaci těchto slepic v selském molochovu (5 slepiček) a nedám na mě dopustit. Klidné, nenáročné, pravidelná každodenní snáška velkých vajec (průměrná hmotnost je vyšší než udávaných 65 g) . Přikrmuji krmivem pro slepice. Dokonce ani létající dravci na ně neútočí na rozdíl od okolních chovatelů. Možná že je odrazuje ta bílá barva.
DD Avatar autora David Dráb (Administrátor) 15.9.2020
Dobrý den.Jsme velmi rádi že jste se slepičkami spokojen a bereme to tak že jsme odvedli dobrou a kvalitní práci a za to vám děkujeme.Doufáme že se k nám budete rád vracet a přejeme vám šťastný chov ! :)